piątek, 8 listopada 2013

Baterie/ *Batterien


Ciekawostka techniczna. Opakowanie baterii do CI. Sprzet potrzebuje dwie, i starczaja one na 3 dni. W srodku dla porównania, bateria z mojego starego aparatu sluchowego, która dzialala 6 dni. Taka jest róznica miedzy tymi sprzetami, ma sie do siebie jak zwykla komórka i iPhon.

*Technisch interessant. Das sind meine jetzigen CI- Batterien. CI braucht jeweils 2 davon, und sie halten etwa 3 Tage. In der Mitte die Batterie von meinem alten Hörgerät. Sie hielt etwa 6 Tage. Das ist der Unterschied in der Leistung der Geräte, wie zwischen einfachem Handy und iPhone. 

10 komentarzy:

 1. Bardzo często się te baterie wymienia. To kłopotliwe czy bez problemu? Zawsze trzeba mieć zapas...BBM

  OdpowiedzUsuń
 2. Baterie trzeba zawsze miec przy sobie, ja to znam z czasów aparatów sluchowych, wiec dla mnie nic nowego ;) sama wymiana jest bezproblemowa, pokazano mi sztuczke z magnetem, który przeciez jest przy procesorze. Pierwsza zmiane baterii udokumentuje zdjeciowo ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, iPhone jest strasznie prądożerny. A jak się jeszcze jakiegoś appsa włączy dajmy na to z kamerą, albo kompas i mapę w lesie to trzeba się szybko ruszać, żeby do gniazdka z ładowarką zdążyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo zdrowia dla Ciebie a dla Twojego aparatu, lepszych baterii życzy kobietawbarwachjesieni

  OdpowiedzUsuń
 5. O matko! Jakie to wszystko skomplikowane, ale najważniejsze, że działa. Reszta to kwestia treningu i doświadczenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Że też ta nowoczesność nie może być nieco bardziej oszczędna!

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety nie, bo bateria zasila i zewnetrzny procesor z mikrofonem, jak i wewnetrzna szpule z elektroda. Dlatego to niemozebne zuzywanie baterii. Ale: koszty baterii przejmuje kasa chorych. Mam zalozony abonament na baterie w firmie MED- EL, beda przychodzic regularnie do domu co kwartal w ilosciach wystarczajacych. Nie powiem, to jest naprawde cos. Baterie do aparatów sluchowych musialam placic sama, jak i lwia czesc samych aparatów. Teraz mam wypas :))

  OdpowiedzUsuń
 8. jejku ale sprzęt, ja bym się nie wyznała,podziwiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja o czym innym. Bardzo pomysłowe są te czapki na czajniczkach (u góry). Fajne:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te obfocilam 2 lata temu w sklepie Kontor, maja tam takie rózne fajne drobiazgi do domu, a najwiecej artykulów dekoracyjnych.

   Usuń