środa, 18 stycznia 2017

Nasza zimaNa pierwszych trzech zdjeciach widac, dlaczego potrzebuje nowy aparat fotograficzny. Mój obecny czasami robi nieostre zdjecia, nie wiem dlaczego, czyzby byl jeszcze nie "rozgrzany"? Zamówilam nowy w zeszlym tygodniu, teraz czekam na przesylke z Hiszpanii.

Zima jak na zalaczonych obrazkach, calkiem mila ;) drogi uprzatniete, suche, jedzie sie bezproblemowo i bez narazenia zdrowia, zycia i calosci samochodu.

Wczoraj zaczelam moje 6 dyzurów, w tym tygodniu plan ma rece i nogi, bo druga osoba jest zawsze egzaminowana kolezanka, i nie ma ona funkcji skoczka, jest stale i zawsze na oddziele ze mna. Wczoraj byla to chorwacka Ivona, i tutaj trzeba bic glosne brawa, Ivona jest spokojna, opanowana, nic nia nie zatrzesie, do tego wie, co i kiedy i jak, po prostu swietne pracowanie z nia. Inna, Lucija, tez jest tego sortu, Ruza jest nieco zagubiona w tym wszystki, i jak to sie mówi, nie zawsze ma plan dzialania, trzeba jeszcze, prawie po roku, duzo kierowac. Z Ruza mam dyzury kiedys tam w lutym chyba, czy nawet pózniej.

Dobra zmiana, która sie u nas zaczyna, ma jednak duzo z tym wyliczeniem, które wreczylam na poczatku listopada nowemu dyrektorowi szpitala, to rozliczenie, ile pacjentów, ile czasu w minutach cala noc, ile na lebka wychodzi ;) czasami glupie pomysly okazuja sie tymi najlepszymi.


6 komentarzy:

 1. jesienna:
  Dobrze, że u Was dobra zmiana nie ma związku z polityką krajową.Miło czytać, że łatwiej Ci jest teraz, gdy zawsze na dyżurze jest Was dwie odpowiedzialne osoby. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. A korzystasz z programu graficznego, np. Gimp (jest na dobreprogramy.pl). Dzięki programowi można poprawiać zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo, fajnie że się polepszyło,

  OdpowiedzUsuń
 4. No to przynajmniej z tej strony masz nieco spokojniej. A co do aparatu: one mają swoją żywotność i czasem pora na nowy przychodzi. Te zdjęcia są nie tylko nieostre ale również za ciemne. Możliwe że czas naświetlania był dłuższy niż bezpieczne trzymanie w ręku bez poruszenia. Nowy pewnie będzie czulszy, choć nie wiem co zamówiłaś.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, że z pracą unormowało się na Waszą korzyść. Nie tylko Waszą, pacjentów również. I duża w tym Twoja zasługa!

  OdpowiedzUsuń
 6. Twoja zima wygląda tak, jak nasza przed tygodniem! Teraz odwilż i chlapa, chociaż jezioro jeszcze nie odmarzło!

  OdpowiedzUsuń